HKK Široki

Košarkaši Širokog nezaustavljivo nižu pobjede, osmu zaredom ostvarili su u Sarajevu protiv Bosne

HKK Široki je slavio pobjedu u Skenderiji protiv KK Bosna sa 75:69. Studenti su imali prednosti sve do posljednje četvrtine, ali međutim gosti su u posljednjoj dionici sa 20:12 slavili jako važnu pobjedu.

Široki odlično počeo ABA LIGU 2, pobjeda protiv Pelistera 83:73

Široki je u prvoj utakmici prvog kruga natjecanja ABA lige 2 uspio savladati makedonskog predstavnika Pelister Bitola rezultatom 83:73.
U jednoj izjednačenoj utakmici Široki je uspio u zadnjoj četvrtini ostvariti prednost i osvojiti prve pobjedničke bodove u ovogodišnjoj sezoni ABA lige 2. Prvi krug natjecanja se igra u Sarajevu.

Košarkaši Širokog doživjeli i drugi poraz na turniru, poraz od slovenskog Heliosa

Košarkaši Širokog doživjeli su drugi poraz u regionalnoj ABA 2 ligi. U susretu drugog kola Helios je bio bolji 94:75.

Širokobriježani su se dobro držali u prvom poluvremenu, koje je završilo rezultatom 45:41 za slovensku ekipu, no presudila je katastrofalna treća četvrtina koju je Helios dobio rezultatom 33:8.

U posljednjih deset minuta igra Široki je ublažio poraz, ali za više od toga nije imao snage.

22. tradicionalni memorijalni turnir koji se igra u spomen na osnivače, igrače i djelatnike kluba

HKK Široki i ove godine organizira 22. tradicionalni memorijalni turnir koji se igra u spomen na osnivače, igrače i djelatnike kluba, Stanka Jelčića Ćanku, Vinka Sopta Kiku, Vitomira Buntića, Jozu Soptu, te nedavno preminule članove NO kluba, Josipa Kožula i Mirka Grbešića.

Memorijalni turnir pod nazivom “ŠIROKI 2022” će se održati 23. i 24. rujna 2022. u G.S.D. Pecara. Osim domaćina, na turniru će još nastupiti OKK Sloboda Tuzla, KK Posušje i slovenski KK Šentjur.

Široki se borio al nije uspio pobjediti Igokeu u punoj dvorani Pecara

Košarkaši Igokee stigli su na prag osvajanja novog naslova prvaka BiH, nakon što su u ključnoj utakmici u gostima u punoj dvorani Pecara savladali HKK Široki rezultatom 72:60.

Uoči večerašnjeg duela, Širokobriježani su bili lider na tablici sa sedam pobjeda i samo jednim porazom, dok je Igokea imala šest pobjeda i dva poraza. Računica je stoga bila jasna, Široki bi pobjedom nanio Igokei kolo prije kraja treći poraz i ostao bi joj i teoretski nedostižan, a sebi bi zagarantirao plasman u FIBA Ligu prvaka

SVI NA PECARU: Korak do zajedničkog cilja

Košarkaši Širokog sutra u okviru 25. kola Prvenstva BiH na Pecari od 17:00h dočekuju ekipu Radnika. Pobjedom u sutrašnjoj utakmici naši košarkaši bi osigurali zajednički cilj za ovu sezonu - osvajanje prvog mjesta u regularnom dijelu Prvenstva BiH i plasman u ABA 2 Ligu za iduću sezonu.

Ovim putem Vas pozivamo da sutra dođete u što većem broju na Pecaru i da zajedničkim snagama dođemo do ostvarenja našeg cilja!

Iskreno se zahvaljujemo svima koji su našeg dragog Josipa ispratili na dostojanstven način