Luka Menalo

Dinamo rutinski do trećeg pretkola: Bivši igrač Širokog donio pobjedu na Cipru

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u treće pretkolo Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju 2. pretkola u Nikoziji pobijedili Omoniju sa 1-0 i tako potvrdili 2-0 pobjedu iz prve utakmice. Pogodak odluke zabio je Luka Menalo u 79. minuti. "Modri" su na Cipar doputovali s dva gola prednosti i ne samo da su uspjeli obraniti prednost, već su upisali i novu pobjedu. U idućoj rundi Dinamo će igrati protiv poljske Legije.

Menalo u prvoj utakmici za Rijeku zabio dva gola od kojih jedan škaricama

Rijeka je sa super uvjerljivih 6:0 slavila u gostima u kup utakmici kod niželigaša Dilja u Vinkovcima. Kod branitelja naslova istaknuo se dvostruki strijelac Luka Menalo, kojeg je Dinamo prije koji dan posudio Rijeci. Posebno je lijep bio njegov pogodak za 2:0 iz 30. minute kojeg je postigao škaricama.

Olimpija u fantastičnoj utakmici pobijedila Željezničar 6:3, hat-trick odličnog Menala

Nogometaši Željezničara su u okviru pripremne utakmice u turskoj Antaliji poraženi od Olimpije rezultatom 6:3.
Prvo poluvrijeme Plavi su odigrali jako kvalitetno i nisu dozvolili Olimpiji mnogo opasnih situacija. Željo je došao u vodstvo u 16. minuti. Nakon udarca Sadikovića lopta je pogodila defanzivca Olimpije u ruku, a siguran sa 11 metara bio je Semir Štilić. U 43. minuti Ivan Lendrić je iskoristio grešku nogometaša Olimpije i rutinski zatresao mrežu.

Luka Menalo u potpunosti izgubio živce i završio na naslovnicama: 'Rekao sam ono što nisam smio'

Igrala se osmina finala Kupa Slovenije, Olimpija iz Ljubljane dočekala je na Stožicama Rudar i vjerojatno očekivala laganu pobjedu i prolaz, no u 79. minuti dogodio se šok za njihove navijače i jedan fantastičan udarac gostujućeg veznjaka Damjana Trifkovića završio je u mreži. Onda je sve krenulo nizbrdo...