Real Madrid

Zinedine Zidane nakon remija: 'Rezultat je pošten'; Thomas Tuchel: 'Mogli smo sve riješiti u Madridu

U prvom susretu polufinala nogometne Lige prvaka Real Madrid i Chelsea su na stadionu Alfredo di Stefano odigrali 1-1. Gosti su poveli u 14. minuti golom Christiana Pulišića, a izjednačio je Karim Benzema u 29. minuti. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za "Kraljevski klub", dok Mateo Kovačić nije nastupio za Chelsea zbog ozljede.

Florentino Perez: Superliga nije mrtva i ne može se tek tako izići iz projekta

Samo 24 sata nakon što je Superliga doživjela svoju propast u javnosti se pojavio jedan od njezinih tvoraca i predsjednik Florentino Perez. Prvi čovjek propalog projekta počeo je svoje izlaganje na radiju Cadena SER  tako što je priznao da mu je protekla noć bila duga i teška.

Real u sjajnoj utakmici svladao Barcelonu, Luka Modrić ponovno odličan

U velikom derbiju 30. kola Primere Real je Madridu pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2:1.  Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak za Barcelonu zabio je Oscar Mingueza.

Real je poveo već u 14 minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2:0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta od Desta u živom zidu i ušla u gol.

Modrić dirigirao igrom Reala, pobjeda nad Atalantom ih odvela u četvrtfinale Lige prvaka

Hrvatski vezni nogometaš Luka Modrić, koji je asistirao za vodeći pogodak u pobjedi Real Madrida od 3-1 nad Atalantom, rekao je nakon utakmice da se osjeća dobro na terenu pa da nije potrebno spominjati koliko ima godina. "Osjećam se kao da imam 27 godina. Osjećam se jako dobro, nije potrebno gledati moje godine, moju putovnicu, nego ono što radim na terenu", izjavio je 35-godišnji Modrić, najstariji igrač u Real Madridu.

Real Madrid slomio Celtu i preuzeo vrh Primere, a Luka Modrić na terenu proveo svih 90 minuta

Španjolski nogometni velikan Real Madrid otvorio je 2021. godinu pobjedom protiv Celte Vigo sa 2:0 preuzevši vrh Primere

Pitanje pobjednika je razriješio dvojac Lucas Vazquez i Marco Asensio koji su upisali po pogodak i asistenciju. U šetoj minuti je zabio Vazquez na Asensiovo dodavanje, da bi u 53. minuti zamijenili uloge. Vazquez je asistirao, a Asensio svladao Rubena Blanca.

Real tek u drugom poluvremenu zabijao protiv Granade, a glavni 'krivac' tome, iako nije igrao, je Luka Modrić

Naravno, Luke Modrića nije bilo na terenu i taj se njegov izostanak itekako osjetio, pa španjolski mediji naglašavaju važnost Hrvata u igri 'kraljevske momčadi'

Real je pobijedio Granadu 2:0, no momčad Zinedinea Zidanea dugo se mučila protiv ovog suparnika. Razlog skromnijoj igri 'kraljeva' leži u činjenici da je s utakmice, zbog ozljede, morao izostati Luka Modrić, a da se njegova zamjena Federico Valverde baš i nije proslavio.

Real Madrid postao kanta za napucavanje; Šahtar opet bolji od 'kraljeva' kojima je sada upitan plasman u osminu finala

Nogometaši Šahtara iz Donjecka po drugi su put ove sezone svladali madridski Real u skupini B Lige prvaka, nakon slavlja 3:2 u 1. kolu u Madridu, ukrajinski prvaci bili su bolji i u 5. kolu u Kijevu, slavili su 2:0
Prvi gol 'rudari' su postigli iz protunapada nakon kornera Reala u 57. minuti utakmice. Lopta je brzo prebačena u gostujući kazneni prostor gdje je Mendy presjekao dodavanje, no nitko od njegovih suigrača nije raščistio situaciju, pa je na loptu natrčao Dentinho i pogodio gornji desni kut nemoćnog Courtoisa.

Modrić briljirao u utakmici za naslov, Real naslijedio Barcelonu na tronu!

Real Madrid je u pretposljednjem kolu španjolske Primere 2:1 pobjedom protiv Villarreala na Santiago Bernabeu osigurao svoj prvi ligaški naslov prvaka nakon tri godine, ukupno 34. naslov u prvom razredu španjolskog nogometa te ukupno 97. trofej u službenim natjecanjima. Madriđani uvjerljivom igrom protiv u zadnje vrijeme izvrsne žute podmornice (šest pobjeda u zadnjih osam susreta) nisu htjeli dovesti svoje osvajanje naslova u pitanje uoči posljednjeg kola, a najbolji na terenu su bili oni koji su u zadnje vrijeme nosili momčad.

Luka Jović nakon samo jedne sezone napušta najveći nogometni klub na svijetu

Srpski nogometni reprezentativac i ofenzivac madridskog Reala, Luka Jović, nakon samo jedne sezone u Madridu, odlazi iz najvećeg nogometnog kluba na svijetu.

Prošlog ljeta stigao je iz Eintrachta za 60 milijuna eura, što se činila pametna investicija 'kraljevskog kluba'. No, danas 22-godišnji Luka Jović nije uspio opravdati ovu investiciju, a što je još i gore, svojim je ponašanjem natjerao čelnike kluba da ga se riješe bez da su mu pružili novu priliku.

Luka Modrić odlazi iz Madrida, a stižu dva ubojita napadača za 350 milijuna eura

Real Madrid želi dovesti Kyliana Mbappéa i Erlinga Haalanda, a oprašta se od nekih senatora poput Luke Modrića

Real Madrid već neko vrijeme radi na velikoj rekonstrukciji ekipe, a već od iduće sezone momčad bi mogla izgledati bitno drugačije nego proteklih godina. Neki od senatora se opraštaju od kluba ili će dobiti znatno manju minutažu, dok je u planovima dolazak novih mladih zvijezdi. Španjolski AS posložio je Realovu momčad za iduću sezonu, a ona izgleda jako moćno.