Hajduk savladao Dinamo u velikom derbiju HNL-a i preuzeo prvo mjesto na tabeli

234 ABC portal 01.rujna 2019. 07:30
SLAVLJE NA POLJUDU

Nogometaši Hajduka pobijedili su Dinamo u susretu 7. kola HNL-a rezultatom 1:0 što je prva pobjeda Bilih u Splitu protiv najvećeg rivala nakon 1.259 dana.

U prvom poluvremenu i Hajduk i Dinamo su imali nekoliko odličnih prilika, mada su Modri bili nešto bolji rival. Ipak, nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

Gol koji je riješio ovaj derbi postignut je u 56. minuti kada Jradi pogađa za 1:0 i donosi slavlje domaćim navijačima na ispunjenom Poljudu, što će se na kraju ispostaviti kao konačni rezultat utakmice.

Emir Dilaver, potencijalni reprezentativac BiH, dobio je direktan crveni karton u 75. minuti.

Ovom pobjedom Hajduk je preuzeo vrh tabele HNL-a sa 15 bodova, dva više od Dinama koji ima i utakmicu manje.