Olimpija u fantastičnoj utakmici pobijedila Željezničar 6:3, hat-trick odličnog Menala

858 ABC portal 03.veljače 2020. 18:00
PRIJATELJSKA

Nogometaši Željezničara su u okviru pripremne utakmice u turskoj Antaliji poraženi od Olimpije rezultatom 6:3.
Prvo poluvrijeme Plavi su odigrali jako kvalitetno i nisu dozvolili Olimpiji mnogo opasnih situacija. Željo je došao u vodstvo u 16. minuti. Nakon udarca Sadikovića lopta je pogodila defanzivca Olimpije u ruku, a siguran sa 11 metara bio je Semir Štilić. U 43. minuti Ivan Lendrić je iskoristio grešku nogometaša Olimpije i rutinski zatresao mrežu.

Drugo poluvrijeme Olimpija fenomenalno otvara. Za samo pet minuta preokrenuli su rezultat u svoju korist. Prvo je Bagnack pogodio u 52. minuti, potom Menalo postiže dva gola u 54. i 57. minuti. Plavi se vraćaju u 62. minuti kada je Štilić nakon sjajnog driblinga oboren u kaznenom prostoru. Ponovo je isti igrač bio siguran sa 11 metara.

Nakon nekoliko izmjena u Želji, Olimpija dolazi do nova dva gola. U 67. minuti pogodio je Vukušić, a pet minuta poslije Menalo. Konačnih 6:3 za Olimpiju postavio je Valenčić u 87. minuti.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv ekipe Akhmat Grozny.