Široki se iz Sarajeva vratio neporažen

272 ABC portal 28.kolovoza 2021. 08:30
PO BOD NA KOŠEVU

Sarajevo je u 7. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Koševu dočekalo Široki Brijeg, a na kraju u ovom susretu pobjednika nije bilo - 0:0. Sarajevo je od prve minute kontroliralo loptu, ali je Bordo tim imao dosta problema da kreira pravu šansu pred golom gostiju. Široki se s druge strane dobro branio, čekao je svoju priliku i u uvodnim minutama su imali nekoliko izleta pred gol domaćeg tima, ali Dizdarević nije imao problema, piše sportsport.ba.  Bordo tim prvu pravu priliku stvara u 27. minuti. Nakon prekida i dobrog ubačaja Kerim Palić kasni na jednu loptu i propala je velika prilika za domaće. Gosti uzvraćaju u 34. minuti. Llanos iskosa s lijeve strane gađa suprotni kut gola Dizdarevića koji brani njegov udarac.

Samo dvije minute kasnije Sarajevo propušta veliku priliku. Bodul je ubacio, mladi Trako je najbolji u skoku, a njegov udarac glavom pogađa stativu. Do kraja prvog dijela Široki je malo preuzeo loptu na svoju stranu. Pravih prilika međutim nije bilo i ostalo je 0:0 nakon 45 minuta igre. Sarajevo i u nastavak ulazi s više želje da postigne pogodak, ali zaista je teško bilo probiti obrambeni zid gostiju. Palić je u 61. minuti isprobao šut sa distance, lopta je otišla preko gola, dok gosti nisu napravili ništa. Uzaludni su bili napadi Bordo tima. Nisu domaći mogli da stvoriti pravu priliku pred golom protivnika, a gosti su i dalje prilike čekali iz kontri. Do kraja utakmice međutim ništa se nije promijenilo. Ostalo je 0:0 i publika s Koševa je otišla razočarana jer su očekivali pobjedu domaćih no Širokobriježani su često tvrd orah u ovakvim derbi utakmicama.

Premijer liga BiH, 7. kolo: Sarajevo - Široki Brijeg 0:0

FK Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Hebibović, Bodul, Ramić, Bagarić, Palić, Kurdić, Dupovac, Trako, Kobiljar.

NK Široki Brijeg: Miškić, Obšivač, Čuljak, Llanos, Mašić, Paponja, Brekalo, Lukić, Begić, Jurić, Musa.