Stara boljka Širokog, primili gol u zadnjoj minuti i prosuli pobjedu u gostima

246 ABC portal 25.srpnja 2021. 19:00
PREMIJER LIGA BIH

Od samog početka utakmice Široki je imao kontrolu nad utakmicom, nekoliko poluprilika i prilika, ali obrana Rudara je bila na visini zadatka.

Prva ozbiljnija šansa za Široki u osmoj minuti. Jurilj je bio u prilici, ostalo je 0:0.

Igrala se 20. minuta i novi dobar napad gostiju. Lukić je bio u dobroj pozicji, međutim odbrana Prijedorčana odlično reagira

U 28. minuti šansa i za Šabića, bez promjene rezultata na semaforu.

Najbolja šansa za Rudar u 31. minuti. Santos je pretrčao svog čuvara po lijevoj strani i umjesto da šutira pokušao je proigrati nekog od saigrača desno, međutim niko nije ispratio ovu akciju i ova jako dobra šansa otišla je u nepovrat.

Do kraja poluvremena ostalo je 0:0.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini. U 55. minuti dobra prilika preko Pekije, odbrana Širokog odlično reagira.

Ipak, gosti se raduju u 60. minuti, kada je Ikić pogodio za 0:1 na asistenciju Jurilja.

U 70 minuti Amoah pokušava za domaće, Miškić brani njegov udarac.

Vukoja je dodao Jurilju u 78. minuti. koji je driblingom izbacio igrača i promašio iz izgledne šanse. Najbolja šansa za Široki poslije postignutog gola. Pet minuta kasnije Topolović zaustavlja pokušaj Stanića.

Ipak u finišu utakmice domaći dolaze do gola i jednog boda, a mrežu gostiju pogodio je Amoah u 90. minuti meča za konačnih 1:1.

RUDAR PRIJEDOR - ŠIROKI BRIJEG 1:1 (Amoah 90'/Ikić 60')

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Gavranović, Sajak, Jakupović, Redžić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Jurilj, Šabić, Stanić, Lukić, Begić, Musa, Ikić.