HKK Široki

Nakon produžetka i dramatične završnice Široki poražen u Tuzli

U susretu 6. kola ABA 2 lige košarkaši OKK Slobode pobijedili su večeras u dvorani Mejdan ekipu Širokog nakon produžetka rezultatom 88:86.

Tuzlaci su do druge pobjede u prvenstvu došli zahvaljujući odličnoj igri i rezultatskom preokretu u posljednjoj četvrtini te u produžetku.

Gosti su vodili od početka susreta, ali ne više od sedam koševa. Na kraju treće dionice imali su najveće vodstvo (60:68), ostvareno trojkom Batinića u posljednim trenucima tog dijela susreta.

Široki opet kao nekad bolji: Pobjeda nad Igokeom na Pecari

Pred 1500 gledatelja u GSD Pecara u Širokom Brijegu odigrana je utakmica 4. kola košarkaškog prvenstva između Širokog i Igokee.

Gledatelji su mogli osjetiti onaj stari djelić atmosfere kad su utakmice ove dvije ekipe bile prava poslastica za sve ljubitelje košarke u Hercegovini.
Iako je Igokea bila favorit Široki je večeras bio puno bolja momčad pa su na kraju slavili 76:63 ...

Široki nastavio s pobjedama u ABA ligi 2, pobjeda nad Lovćenom

Peto kolo regionalne ABA lige 2 u Široki Brijeg je dovelo ekipu Lovćena iz Cetinja. Široki je jop jednom pobjedom nastavio odličan niz u ovom natjecanju.

Odmah od početka domaći su bili bolja ekipa i gradili su prednost nad gostima Što je utakmica više išla kraju pobjeda je bila sve bliže jer je  rezultatska razlika bila sve veća, no to je ipak donekle pokvarila zadnja četvrtina gdje su gosti pokušali učiniti preokret ali za to ipak nije bilo snage pa je Široki završio pobjedom 81 : 73

(25:17    24:16    21:19   11:21)

Krunoslav Krajinović napustio HKK Široki, Hrvoje Vlašić novi trener

Krunoslav Krajinović više nije trener HKK Široki, a već je dobio nasljednjika, priopćeno je iz kluba.
Krajnović je HKK Široki službeno vodio sedam utakmica u ABA ligi 2 i Prvenstvu BiH te je ostvario četiri pobjede (Rogaška, Zrinjski, Dynamic i Novi Pazar) i tri poraza (Helios, Spars i Kakanj).

"Kruni se iskreno zahvaljujemo na svemu i želimo mu puno sreće u budućnosti", poručili su iz hercegovačkog kluba.

Široki u dramatičnoj završnici tijesno izgubio od Sparsa 70:71

Košarkaši Širokog nisu dobro završili prvi veliki međusobni derbi prvenstva BiH jer su u napetoj završnici na Pecari ipak tijesno izgubili od ekipe Sparsa 70:71.
Kako izgleda ponovno ćemo imati izjednačene i neizvjesne utakmice ova dva velika košarkaška rivala...

Široki je bolje ušao u ovaj susret. Nakon deset minuta igre činilo se kako su gosti na putu ka novom porazu, a domaći tim je imao plus sedam (18:11).

Prva domaća utakmica na Pecari, nagrada mobitel

HKK Široki sutra (srijeda) u 19 sati na Pecari igra prvu domaću utakmicu u novoj sezoni i to protiv Dynamica iz Beograda u sklopu 3.kola ABA lige 2.

Utakmicu su najavili:

Krunoslav Krajnović, trener Širokog:

"Po meni je Dynamic favorit za final four ABA 2 lige, jako su dobra momčad. Međutim, mi igramo domaću utakmicu na Pecari i napraviti ćemo sve da pobjedimo i tako razveselimo naše navijače koje ovim putem pozivam da dođu u što većemu broju.“

Široki bolji od Zrinjskog na startu košarkaškog prvenstva

Košarkaši Širokog krenuli su u obranu naslova prvaka BiH pobjedom nad Zrinjskim u Mostaru 98:83. Momčad Zrinjskog, koja je doživjela potpunu rekonstrukciju ovoga ljeta, parirala je gostima samo u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 23:20 za goste. Do poluvremena Široki je pobjegao na +12 (51:39), a na kraju treće četvrtine bilo je +18 (76:58).

Košarkaši HKK Široki osvojili memorijalni turnir "Široki 2019"

Košarkaši prvaka Bosne i Hercegovine HKK Široki pobjednici su ovogodišnjeg izdanja memorijanog turnira "Široki 2019". Oni su u finalu  na Pecari savladali košarkaše Splita rezultatom 98:83.

Sjajni Jure Zubac s 29 koševa predvodio je Širokobriježane do pobjede dok su braća Mateo i Dario Drežnjak postigli 18 odnosno 15 poena.

S Pecare poručuju: Nećemo biti promatrač u Drugoj ABA ligi

Uoči 19. memorijalnog turnira Široki 2019. koji se održava u petak i subotu u dvorani Pecara u Širokom Brijegu, na konferenciji za tisak predsjednik kluba HKK Široki Igor Jelčić kazao je kako će taj turnir biti odličan uvod aktualnim bh. prvacima u novu košarkašku sezonu. U petak se igraju polufinalni susreti u kojima se sastaju KK Split – KK Sutjeska (18:00 sati) i OKK Spars - HKK Široki (20:00 sati), dok su u subotu na programu susreti za prvo i treće mjesto.