HKK Široki

Split tijesno dobio Široki i izborio doigravanje za 1. ligu

Košarkaši Splita pred svojim su navijačima na Gripama pobijedili Široki sa 78-76 (26-17, 22-13, 6-20, 24-26) u utakmici zadnjeg, 22. kola Druge ABA lige čime su osvojili drugo mjesto i izborili mjesto u polufinalu doigravanja u kojem će igrati protiv skopskog MZT-a.

Sutjeska odnijela pobjedu s Pecare 78:80

Košarkaši Širokog doživjeli su domaći poraz od Sutjeske 80:78 u pretposljednjem kolu ABA 2 lige te su tako propustili osigurati doigravanje regionalne lige. U utakmici velikog uloga domaći košarkaši igrali su slabo veći dio utakmice.

Gosti iz Crne Gore bili su u prednosti od samog početka. Najveća razlika za Sutjesku u dva je navrata iznosila 17 poena, a u posljednjih deset minuta Široki je ušao s minusom od 14 poena (52:66).

Igokea preko Širokog do finala Kupa "Mirza Delibašić"

Košarkaši Igokee prvi su finalist završnog turnira koji se ove sezone održava u Sarajevu. Ekipa iz Laktaša u prvom polufinalnom meču koji se igrao u dvorani "Novo Sarajevo" na Grbavici pobjedila je Široki Brijeg sa 84:64. Utakmica je od samog početka bila neizvjesna. Igralo se "koš za koš", ali Igokea je dobrom obranom i kažnjavanjem protivničkih grešaka na poluvrijeme otišla s pet poena prednosti (38:33).

Košarkaši Širokog pobijedili u Bratuncu i zadržali prvo mjesto na tablici

Ekipa Širokog  pobjedom protiv Bratunca u meču 17. kola Prvenstva BiH za košarkaše ostala je na prvom mjestu na tablici
Ekipa Širokog  slavila je protiv Bratunca u gostima rezultatom 75:69, ponajviše zahvaljujući dobroj igri u posljednjoj dionici u kojoj su uspjeli napraviti razliku i stići do 14. pobjede u ovoj sezoni.

Široki na Pecari savladao Slobodu, 28 koševa Filipa Kraljevića

Širokobriježani su odmah na startu utakmice dali do znanja gostima iz Tuzle da ih čeka sve samo ne lak zadatak na Pecari. Košarkaši Hrvoja Vlašića u visokom su ritmu otvorili susret i već nakon prvih 10 minuta stvorili 12 koševa razlike.

U drugom periodu Sloboda je počela dolaziti do daha i prednost Širokog u jako efikasnoj košarci na poluvremenu smanjiti na 50:42.

Prvenstvo BiH za košarkaše se ipak nastavlja, Igokea i Spars igrat će u novom terminu

Upravni odbor Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine danas je održao sastanak na kojem se najviše govorilo o neodigranoj utakmici između Igokee i Sparsa.
Čelnici Saveza na kraju su donijeli odliku da se Liga 12 nastavi već narednog vikenda te da će biti utakmica između dva rivala biti ponovljena.

Podvučeno je da će oba kluba morati dati suglasnost za novi termin, a kako saznajemo, utakmica će vjerojatno biti odigrana u siječnju zbog obveza reprezentacije BiH u veljači.

Široki protiv Rogaške ostvario još jednu vrijednu pobjedu u ABA ligi 2

U 13. kolu ABA lige 2 u Širokom Brijegu su se sastali HKK Široki i Rogaška (Rogaška Slatina SLO). Ekipa Širokog je ubilježila još jednu vrijednu pobjedu u ovom regionalnom natjecanju (91 : 82).

Odličnu utakmicu vidjeli su svi oni koji su večeras došli na širokobriješku Pecaru. Široki je tradicionalno nametnuo svoj jaki ritam s puno trčanja i to je u početku odmah donijelo ploda.