Kvalifikacije

BiH izgubila od Grčke i tako se dodatno udaljila od Euro 2020

Grci su poveli u 30. minuti preko Pavlidisa, ali nadu momčadi Roberta Prosinečkog vratio je sjajni Gojak nakon što je loptu pospremio u mrežu s udaljenosti od pet metara. Nakon toga je euforično otrčao u zagrljaj Prosinečkom koji mu toliko vjeruje. Ovo mu je već četvrti gol u kvalifikacijama, a zabio je dva Lihtenštajnu i jedan Armeniji. Osim toga, ima i dvije asistencije.

Engleska je pretrpjela prvi poraz u kvalifikacijama, Francuska jedva do pobjede

Svjetski nogometni prvak Francuska ostvarila je minimalnu 1-0 (0-0) pobjedu na gostovanju kod Islanda u susretu skupine H kvalifikacija za odlazak na EURO kojom su zadržali prvo mjesto na ljestvici. Jedini pogodak na utakmici postigao je Giroud (66-11m) s bijele točke. Turska je također na jedvite jade na svom terenu sa 1-0 (0-0) svladala Albaniju golom Cenka Tosuna (90) na samom kraju susreta.

Poraz koji je potvrdio velike probleme

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je u kvalifikacijama za Euro 2020. poraz u Budimpešti, unatoč tome što je već u 13. minuti povela protiv Mađarske. Ipak, nakon tog vodstva, naši su se uspavali, prvi golman Lovre Kalinić je imao dvije lošije intervencije i Mađari su preokrenuli u pobjedu 2:1

Nakon pobjede nad Azerbajdžanom, ali i igre koja nije toliko impresionirala, Hrvatska je ove nedjelje gostovala kod znatno težeg suparnika - Mađarske.

Poznati protivnici Hrvatske u kvalifikacijama za Euro 2020

Hrvatska nogometna reprezentacija samo je dvaput poražena od reprezentacija protiv kojih će igrati u kvalifikacijama za Euro 2020., a oba poraza doživjela je od Slovačke u prijateljskim dvobojima 1994. (1-4) i 1998. godine (1-2).  Protiv suparnika u nadolazećim kvalifikacijama "vatreni" su odigrali ukupno 19 utakmica, u kojima su ostvarili devet pobjeda, osam puta igrali neodlučeno, a dvaput gubili, oba puta od Slovaka u prijateljskim dvobojima.

Hrvatska potvrdila plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji!

Hrvatska nogometna reprezentacija izborila je nastup na Svjetskom prvenstvu koje će se igrati u Rusiji od 14. lipnja do 15. srpnja nakon što je u uzvratnom susretu dodatnih kvalifikacija protiv Grčke u Pireju odigrala 0:0 i tako sačuvala prednost od 4:1 stečenu u prvoj utakmici igranoj prije tri dana u Zagrebu.

Pred 20.000 gledatelja na stadionu Karaiskakis sudio je Kuipers iz Nizozemske.

Mladi nogometaši BiH uvjerljivo slavili u Walesu

Mlada nogometna "U21" reprezentacija Bosne i Hercegovine na gostovanju u Nantporthu pobijedila je reprezentaciju Walesa sa 4:0 (1:0) u  5. kolu  kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.  Bh. tim je poveo u 26. minuti golom Amera Gojaka. U drugom poluvremenu isti igrač povećao je vodstvo našeg tima u 51. minuti.  Strijelac trećeg pogotka na naš tim bio  Marijan Ćavar  u 71. minuti, a konačan rezultat za ubjedljivu pobjedu izbaranika izbornika Vinka Marinovića postavio je Luka Manalo u 76. minuti.

Kramarić hrabro poručio: Svima je jasno da smo bolji

Još je dan do prve utakmice dodatnih kvalifikacija između Hrvatske i Grčke (četvrtak, 20.45 sati, Maksimirski stadion). Naravno, s velikim nestrpljenjem svi ljubitelji nogometa u Hrvatskoj iščekuju tu utakmicu, ali u istom su raspoloženju i naši reprezentativci

Hrvatska je listopadskom pobjedom u Kijevu osigurala drugo mjesto u kvalifikacijskoj skupini i mjesto u doigravanju, a tada je oba ključna pogotka postigao Andrej Kramarić.

Za utakmicu s Grčkom prodano više od 20.000 ulaznica

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak je navečer na igralištu Hitrec-Kacijan odradila trening uoči prve utakmice dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. protiv Grčke koja je na rasporedu u četvrtak, 9. studenog na stadionu Maksimir

Trening je bio otvoren za javnost, a usprkos kiši i hladnom vremenu na tribinama se okupilo tristotinjak gledatelja, mahom roditelja s djecom. Naši su reprezentativci najvjernijim navijačima uzvratili darivanjem lopti i dijeljenjem autograma.