NK Široki Brijeg

Široki Brijeg uspio je pronaći novog napadača

Tridesetogodišnji poljski napadač Mateusz Zachara četvrto je pojačanje NK Široki Brijeg ove zime. Igrač bogata inozemnog iskustva, koji je između ostaloga upisao i dva nastupa za reprezentaciju Poljske, potpisao je ugovor do kraja sezone, objavio je NK Široki Brijeg.

Trener Širokog Toni Karačić najavio nova pojačanja

Momčad Tonija Karačića odradila je prvi tjedan priprema za nastavak sezone. U nedjelju su igrači dobili slobodno, a pripreme nastavljaju od ponedjeljka. Iako je u odnosu na jesen Široki napustilo velik broj igrača i to važnih igrača (Jović, Pervan, Mateo Božić, Cipetić, Angelov...), a stigla su samo tri, Karačić je optimističan glede gračkog kadra.

Široki 3:0 razbio goste iz Tuzle, Jurilj (dva) i Angelov već do 30 minute zapečatili poraz Slobode

Široki će i dalje biti neosvojiva tvrđava za nogometaše Slobode. Na samom početku utakmice 17 kola Premijer lige Široki je pokazao veliku želju za pobjedom nad gostima iz Tuzle koji su već u prvih trideset minuta imali teških problema koji su im donijeli tri gola u vlastitoj mreži.

Domaćin nakon nepunih 30 minuta vodi 3:0 i već tada je bilo jasno da će sva tri boda ostati na Pecari, koja je ionako po statistikama neosvojiva tvrđava za goste iz Tuzle.

S Pecare poručili: Želimo nastaviti na valu pozitivnih rezultata

U dosadašnjem dijelu prvenstva najteži poraz momčadi NK Široki Brijeg nanijela je momčad FK Sloboda Tuzla uvjerljivom pobjedom (3:0) u 6. kolu m:tel Premijer lige BiH. Ipak, priliku za uzvrat igrači Tonija Karačića imaju u utorak, 1. prosinca 2020. u 17 sati na Pecari u dvoboju 17. kola m:tel Premijer lige BiH koji će izravno prenositi Arena Sport TV.

Idemo hrabro po četvrtfinale Kupa BiH

„Ovo će biti sasvim drugačija utakmica od prošlotjedne prvenstvene utakmice u kojoj nas je FK Velež Mostar nadigrao i zasluženo pobijedio. Bit će određenih promjena i u momčadi i u našem planu igre. Zapravo, ovaj put nećemo bježati od svoje igre. Mi ćemo biti ti koji će diktirati tempo igre. Vjerujem u kvalitetu svoje momčadi, a i naše su ambicije poznate“, kazao je trener NK Široki Brijeg Toni Karačić na današnjoj konferenciji za medije uoči utakmice 1/8 finala Kupa BiH.

S Pecare poručuju: Bolji smo i to ćemo potvrditi pobjedom

"Dobra je stvar što je veći dio igrača ozdravio i konkurira za utakmicu. Od ponedjeljka su u trenažnom procesu. Ipak, negativna je stvar što su svi oni gotovo dva tjedna bili bez treninga i sasvim sigurno nisu na razini prije pojave koronavirusa u našoj momčadi", poručio je šef stručnog stožera NK Široki Brijeg Toni Karačić na današnjoj konferenciji za medije u povodu utakmice 13. kola m:tel Premijer lige BiH protiv FK Olimpik Sarajevo na Pecari.

Kupnjom ulaznice izrazi podršku svom klubu

Na upit i zahtjev brojnih navijača momčadi s Pecare, NK Široki Brijeg omogućio je svojim navijačima i simpatizerima kupovinu ulaznica, odnosno donacija u vrijednosti od 5 KM, kolika je i uobičajena cijena ulaznica za domaće utakmice.

Pred nama je veliki derbi, u 7. kolu m:tel Premijer lige BiH na Pecaru u nedjelju, 13. rujna stiže FK Željezničar. Iako su ove utakmice uvijek bile pravi mamac za vjernu publiku, nedjeljni derbi bit će odigran bez nazočnosti gledatelja.

Široki Brijeg slavio u gostima kod Olimpika i upisao drugu pobjedu

Nogometaši Širokog Brijega slavili su na gostovanju kod Olimpika rezultatom 2:1 u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.
U prvih 40 minuta nije bilo previše uzbuđenja, a onda su gosti poveli. Pervan dodao loptu Jurilju koji šutira sa 20 metara i matira Hadžića za vodstvo Širokobriježana rezultatom 1:0.

Olimpik je pokušavao u nastavku susreta doći do izjednačenja, a najbolju priliku za to smo vidjeli u 50. minuti kada je Zeba šutirao direktno iz kornera, ali Zlomislić je bio oprezan i zaustavio njegov pokušaj.