NK Široki Brijeg

Široki pobijedio Veleža na praznoj Pecari i osvojio nova tri boda

U 16. kolu Premijer lige BiH na praznoj Pecari susrele su se dvije hercegovačke premijerligaške momčadi.

Prazne tribine po drugi put su odrađivanje kazne NS BiH koju su izrekli Širokobriježanima zbog incidenata na utakmici sa Sarajevom.

Radnik i Široki neriješeno u Bijeljini 0:0

Prvo poluvrijeme dvoboja u Bijeljini nije donijelo previše lijep nogomet. Oba tima su igrala oprezno, a Radnik je imao nešto konkretniju igru prema naprijed.

Međutim, Širokobriježani su defanzivno stojali veoma dobro i nisu domaćim dopustili apsolutno ništa i nisu imali pravi pokušaj prema golu.

Sa druge strane gosti su imali jednu opasnu situaciju pred golom. Nakon loše reakcije Popare šutira Marić i lopta odlazi tik pred gola Radnika.

NK Široki tuži FK Sarajevo radi naknade štete zbog klevete i neistina

ŠIROKI BRIJEG - Zbog činjenice da Fudbalski klub Sarajevo, na žalost, nije postupio po Zahtjevu za objavom ispravke objavljenih informacija i isprike Nogometnom klubu Široki Brijeg od 7. listopada 2019. godine te tako, barem malo, pokušao ublažiti posljedice neistinitih navoda koje je iznio u svom dopisu od 4. listopada 2019. godine,

Široki na praznoj Pecari slavio sigurnu pobjedu protiv Slobode

U posljednjoj utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je na praznoj Pecari pobijedio tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0. Ovo je bio prvi od dva susreta u kojem Širokobriježani trebaju "odraditi" sankciju NSBiH zbog incidenata na utakmici Kupa BiH protiv Sarajeva.

Prvi u dvoboju zaprijetili su domaći kada je Barišić u 3. minuti šutirao glavom nakon ubačaja iz kornera, ali je lopta otišla preko gola. Nakon tog pokušaja, gledali smo dosta slabu igru s obje strane.

S Pecare vrlo jasno i oštro odgovorili na priopćenje FK Sarajeva

ŠIROKI BRIJEG – Nogometni klub Široki Brijeg najoštrije osuđuje sve oblike nesportskog ponašanja dijela gledateljstva na kup utakmici na stadionu Pecara Široki Brijeg – Sarajevo. Neprijeporno je da pirotehnici, verbalnim uvredama i ubacivanju predmeta na travnjak nije mjesto na sportskim borilištima, niti se oni koji to čine mogu nazvati navijačima Širokog Brijega, ili Sarajeva, ili bilo kojega drugog kluba, odnosno uopće ljubiteljima nogometa.

Karačić: Neće biti iznenađenje ako i pobijedimo u derbiju pod Bijelim Brijegom

ŠIROKI BRIJEG – Ozračje na Pecari je vedrije nakon pobjede protiv Mladosti, a pred Širokim je „utakmica svih utakmica“, najveći derbi sa Zrinjskim. Mostarci su u boljoj formi i pogled na tablicu sugerira da su favoriti, međutim u derbijima to nerijetko nije bilo od presudne važnosti.

Široki se iz Banja Luke vraća neporažen (1:1)

BANJA LUKA - Gradski stadion. Gledatelja  . Sudac: Grbić.
STRIJELCI : 0-1 Bagarić (31), 1-1 Milutinović (72).
CRVENI KARTON: Stanić (50).
BORAC: Lučić, Radulović, Jovanović, Crnov (69. Kajkut), Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković (85. Marković), Vranješ, Janičić, Vujaklija.
ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić (86. Jurilj), Jović (83. Barišić), Stanić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin (90. Marić).

Borac je imao ofanzivu na samom otvaranju susreta. Čak su uspjeli i zabiti gol u 11. minuti, ali je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

Sudac Peljto prelomio utakmicu, Široki izgubio na Pecari protiv Tuzle 1:3

Široki je odlično ušao u utakmicu i već u 12. minuti došao do vodstva. Marić je ostao nečuvan u kaznenom prostoru gostiju, oštro je šutirao i lopta se Fejziću od ruku odbila u mrežu - 1:0. Samo četiri minute kasnije Kovačić je nakon udarca iz kuta zamalo neprecizan, a potom Bagarić propušta kolosalnu prigodu za 2:0. Centarfor domaćih izbio je u 17. minuti sam pred Fejzića, no vratar gostiju iz ovog dvoboja "oči u oči" izišao je kao pobjednik.