NK Široki Brijeg

NK Široki Brijeg dobio licencije za PL BiH i UEFA-ina natjecanja

ŠIROKI BRIJEG -  Nogometni klub Široki Brijeg dobio je licencije za sudjelovanje u natjecanju Premier lige BiH za sezonu 2020/21.  te za sudjelovanje u UEFA-inim klupskim natjecanjima za sezonu 2020/21. Nogometni savez BiH, odnosno predsjednici prvostupanjskih povjerenstava za licenciranje, takve su odluke i službeno dostavili u petak, 29. svibnja 2020. na Pecaru nakon sjednica održanih dan ranije u Sarajevu.

"Bockanje" klubova na Facebooku: Sarajevo bocnulo rivale, stigao ekspresan odgovor Širokog

FK Sarajevo ponovno je pozvao sve navijače da se pridržavaju uputa nadležnih kako bi se smanjilo širenje pandemije koronavirusa, ali ovaj put su to uradili na dosta zanimljiv način.
Naime, iz Bordo tima su odlučili "bocnuti" drugoplasirani Željezničar i sve ostale rivale u Premijer ligi BiH uporedivši društveno distanciranje s onim na tablici, gdje dominiraju izabranici Vinka Marinovića.

Široki se zahvalio navijačima na fantastičnoj atmosferi na Pecari

ŠIROKI BRIJEG – Najveći derbi, dvoboj između Širokog Brijega i Zrinjskog, protekao je na Pecari u fantastičnoj atmosferi. Najviše su tomu doprinijeli naši navijači, koji su od prve do posljednje minute fer i sportski, bez ijedne bačene baklje ili petarde u teren, kao i bez ijedne ružne riječi prema velikim sportskim rivalima iz Mostara, gromoglasno bodrili našu momčad i pomogli joj da odigra veliku utakmicu.

U fantastičnoj atmosferi na Pecari Široki i Zrinjski odigrali hercegovački derbi (1:1)

Po mnogima koji prate bh Premijer ligu utakmice između Širokog i Zrinjskog, posebno one na Pecari, spadaju u sami vrh nogometa ove zemlje. Vjerojatno ne griješe mnogo jer utakmice ova dva kluba na Pecari su prava nogometna poslastica. Tako je bilo i ovaj put.

Dan prije utakmice rasprodane ulaznice za derbi Širokog Brijega i Zrinjskog

Premijer liga Bosne i Hercegovine nastavlja se ovog vikenda utakmicama 22. kola, a najzanimljiviji dvoboj odigrat će Široki Brijeg i mostarski Zrinjski na stadionu Pecara.
Dvoboj je to velikih rivala, a Široki Brijeg i Zrinjski odigrali su mnogo fantastičnih utakmica u posljednjih 20-ak godina. Tako će vjerovatno biti i sutra u 18:00 sati kada počinje susretna stadionu Pecara.

Umor i ozljede se zaboravljaju, Široki hoće pobjedu u najvećem derbiju

ŠIROKI BRIJEG - Da derbiji Širokog Brijega i Zrinjskog svakako imaju posebnu draž potvrdili su na konferenciji za novinare i šef stručnog stožera Toni Karačić i kapetan Dino Ćorić, najavljujući i kako očekuju dobru atmosferu na Pecari  te pobjedu "Plavo-bijelih", iako favorita u ovakvim dvobojima nema.

Jednako tako nema ni nekih nepoznanica između starih rivala pa je za očekivati da će pobjednika odlučiti trenutačna inspiracija. A u Širokom jedva čekaju početak meča...

Široki svladao Mladost u posljednjim minutama

Sredinom prvog poluvremena zabilježene su dobre prilike na obje strane. Prvo je nakon sjajnog prodora probao Fimino, ali njegov slabiji udarac Zlomislić brani bez problema. Na drugoj strani je uzvratio Pervan, ali Bukvić sjajno brani.

Široki je nastavio s pritiscima što je urodilo plodom u 32. minuti kada Ćorić lobuje gostujućeg vratara i donosi veliko slavlje navijačima na gostujućoj tribini.

Nogometaši Širokog Brijega na Pecari svladali Tuzla City 3:2

U glavnoj provjeri za proljetni dio sezone nogometaši Širokog Brijega na Pecari su svladali Tuzla City rezultatom 3:2 u utakmici u kojoj su gosti dva puta vodili. Vedin Kulović u 8. minuti doveo je Tuzlu u vodstvo, a izjednačio je Dražen Bagarić u 15. Samo tri minute kasnije Badara Badji pogodio je za novo vodstvo gostiju, a izjendačio je Dino Ćorić iz jedanaesterca u 36. minuzi.