Bayern pobjedio francuski PSG i stigao do šeste titule prvaka Europe u povijesti kluba

639 ABC portal 24.kolovoza 2020. 07:15
LIGA PRVAKA

Na stadionu Luz u Lisabonu, pred praznim tribinama što se u povijesti ovog natjecanja još nije dogodilo, odigrano je finale Lige prvaka. Nakon sjajnih 90 minuta i pregršt prilika s obje strane nogometaši Bayerna nadigrali su s minimalnih 1:0 (0:0) francuski PSG golom Francuza Kingsleyja Comana u 59. minuti. Sjajna sezona u kojoj su osvojili prvenstvo i kup završena je na najbolji mogući način

SAVRŠENA SEZONA

Bayern osvojio šesti naslov, Real rekorder

Nogometaši Bayerna osvojili su šesti naslov prvaka Europe, a rekorder je i dalje Real Madrid sa 13 europskih naslova prvaka.

Šestom europskom krunom, Bayern se probio na treće mjesto najuspješnijih klubova zajedno s Liverpoolom, a ispred njih su tek Real Madrid (13) i Milan (7).

Slijede Barcelona s pet titula, Ajax sa četiri krune, te Inter i Manchester United sa po tri naslova.

Po zemljama rekorderi su Španjolci sa 18 titula prvaka, engleski klubovi imaju 13 naslova, a na trećem mjestu su Talijani sa 12 naslova prvaka Europe.