Golom Dine Ćorića Široki ostvario pobjedu protiv Krupe

290 ABC portal 04.listopada 2020. 19:45
PREMIJER LIGA BIH

NK Široki Brijeg je u susretu 10. kola italijnske Serije A ostvario minimalnu, ali jako važnu pobjedu nad Krupom (1:0).

Nakon dva uzastopna poraza u prvenstvu, Široki Brijeg je večeras na Pecari došao do pobjede nad Krupom i napredovao je za tri pozicije, pa je u ovom trenutku trećeplasirani na tablici sa 17 bodova.

Gol odluke pao je u 14. minuti. Iskusni Dino Ćorić je jedan ubačaj Tonija Jovića spremio u mrežu gostiju za, ispostavit će se na kraju, konačnih 1:0.

Jović je u 16. minuti šutirao, trese se okvir gola Krupe, ali ostaje 1:0. Redale su se šanse domaćina, ali ostalo je 1:0 do poluvremena.

Slična slika i u drugih 45 minuta, ali Krupa se uspješno branila, no nije imala snage da napravi nešto više u fazi napada, pa se poražena vraća iz Hercegovine.

Široki će nakon reprezentativne pauze gostovati Sarajevu, dok će Krupa ugostiti Zrinjski.

Široki - Krupa 1:0 (Ćorić 14)

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Matić, Radeljić, Čuljak, Marić, Stanić, Pervan, Jović, Ćorić, Vukoja.

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Dujaković, Palić, Svraka, Maksimović, Andrejić, Mandić, Nikolić.