Hajduka čeka težak posao sa Evertonom, Osijek izgubio a Dinamo remizirao

762 ABC portal 18.kolovoza 2017. 08:15
EVERTON I HAJDUK
EURO LIGA

Bila je to utakmica Hajduka s dva lica. Splićani u prvom poluvremenu nisu ostavili dobar dojam, dok su u nastavku bili bolji puno bolji. Vratar Evertona James Pickford zaustavio je udarce Ohandze, Ercega i Memolle i tako spriječio Hajduk da s puno više optimizma čeka uzvrat na Poljudu.

EVERTON - HAJDUK 2:0
Pred 40.000 gledatelja na stadionu Goodison Park sudio je Kruzliak iz Slovačke.

Strijelci: 1:0 Keane (30), 2:0 Gueye (45)

EVERTON: Pickford - Martina, Keane, Williams, Baines - Schneiderlin (Davies, 46), Gueye - Lookman, Klaasen (Calvert-Lewin, 63), Mirallas (Bešić, 76)- Rooney.

HAJDUK: Stipica - Juranović, Nižić, Carbonieri, Memolla - Savvas (Bašić, 85), Radošević - Vlašić, Hamza, Kožulj (Erceg, 65)- Ohandza (Said, 65).

Dinamo se spasio od poraza protiv Skenderbeua u 94. minuti

ogometaši Dinama u prvoj utakmici 4. pretkola Europske lige odigrali su na Maksimiru 1:1 protiv albanskog Skenderbeua. Nije to bila kvalitetna utakmica modrih, ni izbliza kao ona na Rujevici prije nekoliko dana, ali na kraju čak mogu biti i zadovoljni rezultatom jer su gubili do 94. minute. Tada je izjednačio Henriquez i razveselio večeras dobro popunjene maksimirske tribine.

Uzvrat se igra za tjedan dana u Elbasanu (20 sati), a Dinamo bi tamo trebao odigrati bolje nego večeras. Iako nisu bili u najboljem izdanju, svejedno su pokazali da su kvalitetnija momčad i da u gostima mogu izboriti skupine Europske lige, ali mnogo toga se do tada mora popraviti.

Dinamo - Skenderbeu 1:1 (Latifi 37'/ Henriquez 94')

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks - Doumbia (od 82. Fiolić), Moro - Gojak, Ćorić (0d 36. Pavicic), Fernandes - Hodžić (od 76. Henriquez)

Skënderbeu (4-1-3-2): Shehi - Vangjeli, Radas, Lilaj, Mici - Jashanica - Osmani (od 69. James), Gavazaj (od 81. Muzaka), Nimaga - Sowe, Latifi.

Osijek poveo, promašio jedanaesterac pa izgubio od Austrije

prvom susretu posljednjeg pretkola Europske lige nogometaši Osijeka su pred 15,000 gledatelja na stadionu Gradski vrt izgubili od bečke Austrije 1-2. Osijek je poveo u 15. minuti golom Muzafera Ejupia, a samo četiri minute kasnije domaćin je mogao i do drugog gola. Nažalost, Borna Barišić je iz kaznenog udarca pogodio okvir gola. U nastavku susreta gosti su okrenuli rezultat, a golove su zabili Christoph Monschein (27) i Raphael Holzhauser (60).