Hrvatska deklasirala Sloveniju, BiH remizirala s Kazahstanom u Zenici

343 ABC portal 07.rujna 2021. 23:00
KVALIFIKACIJSKE UTAKMICE

Nogometna reprezentacija Hrvatske na Poljudu slavila je protiv Slovenije rezultatom 3:0 i tako došla do zlata vrijednih bodova u borbi za plasman na Svjetsko prvenstvo.
Hrvatska je u prvom kolu poražena od Slovenije i od starta je sebi zakomplicirala put ka Mundijalu, ali je niz dobrih rezultata, začinjen večerašnjom pobjedom nad susjedima, donio mnogo povoljniju poziciju.

Vatreni su od samog starta bili znatno bolji rival. U prvom dijelu nizale su se šanse, u 20. i 25. minuti velike prilike propustili su Andrej Kramarić i Marko Livaja.

Ipak, u 33. minuti Livaja je doveo domaćina u vodstvo. Udarac Marija Pašalića pogodio je stativu, a lopta se odbila do Livaje koji glavom pogađa prazan gol.

To je bio rezultat prvog poluvremena. Odlična igra Hrvatske nastavila se i u drugom dijelu.

Inicijativa se isplatila u 66. minuti kada je Mario Pašalić pogodio na izvanrednu asistenciju Ivana Perišića za 2:0. Taj gol prelomio je situaciju.

Slovenci, koji su i do drugog gola bili u teškoj situaciji, gotovo pa su se predali nakon pogotka Pašalića.

Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 2:0, Nikola Vlašić u posljednjim sekundama postavlja rezultat na konačnih 3:0.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras u Zenici remizirala s Kazahstanom rezultatom 2:2 u šestom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se održati 2022. godine u Kataru.

BiH - Kazahstan 2:2 (Pjanić penal 74., Menalo 86. - Kuat 52., Zajnutdinov 90+5.)