Mandžo zabio za pobjedu, Bayern razbio Benficu, gol Kramarića, slavlje Real Madrida

366 ABC portal 28.studenog 2018. 08:15
LIGA PRVAKA

Nogometaši Real Madrida, Bayerna, Juventusa, Manchester Cityja, Manchester Uniteda, Rome i Ajaxa izborili su plasman u osminu finala Lige prvaka i prije posljednjeg kola po skupinama...

Bila je to i večer u kojoj su se trojica hrvatskih reprezentativaca upisala među strijelce. Mario Mandžukić je zabio za pobjedu Juventusa protiv Valencije 1:0, Andrej Kramarić je postigao pogodak za Hoffenheim u domaćem porazu od Šahtara 3:2, dok je Nikola Vlašić postigao gol za CSKA koji je kod kuće poražen od Viktorije Plzen 2:1.

Tragičar večeri bio je hrvatski napadač Marko Livaja koji je u porazu AEK-a od Ajaxa (2:0) u 67. minuti zaradio crveni karton i to u svom prvom nastupu nakon što je odradio četiri utakmice kazne zbog isključenja u susretu protiv Vidi MOL-a u kvalifikacijama.

U derbiju skupine G, ali i večeri aktualni europski prvak Real Madrid je Rimu pobijedio Romu sa 2:0 osiguravši prvo mjesto u skupini.

Roma je u prvom dijelu imala nekoliko lijepih prilika, ali nije uspjela svladati vrata španjolskog sastava. Najbolju priliku imao je Cengiz Under koji je u posljednjim trenucima poluvremena promašio nemoguće, s pet metara je prebacio vrata. Kazna je stigla već u prvoj minuti nastavka, a pogodak za europskog prvaka postigao je Gareth Bale. U 59. minuti 'kraljevski klub' je poveo 2:0 golom Lucasa Vazqueza i potom obranio prednost. Talijanima ostaje utjeha kako su usprkos porazu prošli dalje.

Kapetan hrvatske vrste i najbolji nogometaš svijeta Luka Modrić je igrao za Real do 80. minute, dok je od 63. minute za Romu zaigrao Ante Ćorić. Modrić je u prvom poluvremenu imao dvije lijepe prilike, oba puta je pucao s ruba kaznenog prostora, ali nije uspio zabiti. Njegov prvi udarac u 21. minuti je obranio Robin Olsen, a u 40. minuti je pucao preko gola.

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Viktorija Plzen je priredila iznenađenje pobijedivši u Moskvi CSKA sa 2:1 premda je domaćin poveo već u 10. minuti golom Nikole Vlašića.

Vlašić je odigrao odličnu utakmicu, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu moskovskog sastava koji je ovim porazom ostao bez izgleda za plasman u osminu finala LP, a ugrožena mu je i treća pozicija koja vodi u Europsku ligu. Pobjeda Čeha najviše je obradovala Real i Romu koji su i prije večerašnjeg susreta u Rimu prošli dalje.

CSKA je poveo u 10. minuti Vlašićevim golom iz jedanaesterca, a bio je to njegov treći pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

U skupini H Juventus je pobijedio Valenciju sa 1:0 i osigurao prolaz, a dalje ide i Manchester United koji je teškom mukom porazio Young Boyse sa 1:0.

Torinska 'stara dama' je španjolsku obranu probila u 60. minuti golom Marija Mandžukića na asistenciju Cristiana Ronalda. Bio je to Mandžukićev prvijenac u LP ove sezone.

U drugom susret Manchester United je slomio Švicarce tek u sudačkoj nadoknadi, a zabio je Fellaini.

Na ljestvici vodi Juventus sa 12 bodova, Manchester United ima 10, Valencia pet, a Young Boys jedan bod.

U skupini F Šahtar je na gostovanju pobijedio Hoffenheim sa 3:2 i otvorio si vrata prolaz, dok su Lyon i Manchester City odigrali 2:2.