Marin Čilić u četvrtfinalu ATP turnira u Tokiju

373 ABC portal 04.listopada 2017. 13:00
marin čilić
ATP TOKIO

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u srijedu u četvrtfinale teniskog ATP turnira u Tokiju nakon što je u drugom kolu bez većih problema sa 6-3, 6-4 svladao Japanca Yasutaku Uchiyamu. U prvom setu nakon izjednačenog početka hrvatski tenisač uzima servis suparniku za 5-3 i tako odlučuje prvi set, koji je trajao 32 minute, u svoju korist. Drugi set Čilić započinje tako da japanskom tenisaču odmah uzima servis i dolazi u prednost koju drži do kraja.

Japanac je imao jednu priliku za break kod 4-3 za Čilića, ali je napravio dvije pogreške i Čilić dolazi na 5-3. Čilić je za pobjedu u meču, koji je trajao sat vremena i 14 minute, servirao 14 aseva, imao je 88 posto poena na prvom servisu i Japancu je dva puta uzeo servis, po jednom u svakom setu. Ovo je bio prvi međusobni ogled petog tenisač svijeta Čilića i Uchiyame, 214. na ATP ljestvici. U četvrtfinalu će hrvatski tenisač igrati protiv Amerikanca Ryana Harrisona, 52. na ATP ljestvici, s kojim je do sada igrao pet puta i četiri puta slavio, zadnji put ove godine u Rimu.