Marin Čilić u Londonu startao porazom protiv Zvereva

333 ABC portal 13.studenog 2017. 08:45
marin čilić
STARTAO PORAZOM

Čilić i Zverev su se sastali pet puta, a ovo je bila četvrta pobjeda 20-godišnjeg Nijemca

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić porazom od Nijemca Alexandera Zvereva u susretu 1. kola skupine »Boris Becker« započeo je svoj nastup na ovogodišnjem ATP »mastersu« u Londonu, mladi je Nijemac bio bolji sa 6-4, 3-6, 6-4 nakon dva sata i pet minuta igre.

Čiliću je ovo treće sudjelovanje na završnom »mastersu« i treći je put izgubio u svom prvom dvoboju. No, dok je 2014. i 2016. gubio od prvih igrača svijeta u tom trenutku, Novaka Đokovića i Andyja Murraya, ovoga je puta izgubio susret protiv sebi ravnoga suparnika i to nakon što je bio u dobitnoj poziciji.

Naime, Čilić je u trećem setu vodio sa 3-1 i imao 0-30 na servis Zvereva, no nije uspio doći niti do »break-lopte«, da bi sljedećem gemu imao 40-15 na svom servisu, ali je potom izgubio četiri poena zaredom i tako ostao bez prednosti. Nakon što je uspio izjednačiti na 3-3 u odlučujućem setu, Zverev je podigao razinu svoje igre, dok je Čilićeva pala i to je rezultiralo gubitkom servisa našega igrača kada je servirao za ostanak u meču i to bez osvojenog poena.

Susret nije dobro počeo za Čilića koji je izgubio servis u prvoj igri. Zverev je u tom prvom gemu bio čvršći u svakoj izmjeni udaraca s osnovne linije ui zasluženo stigao do »breaka«. Serijom pogrešaka mladi je Nijemac u četvrtoj igri ponudio Čiliću »break-loptu«, ali ju je i odlično neutralizirao asom.

Što je susret više odmicao, to je Čilić bio sigurniji na svom početnom udarcu te do kraja prvoga i tijekom drugoga seta nije dopustio niti jednu »break-loptu« Zverevu. On je uspio oduzeti servis suparniku na početku druge dionice igre i povesti sa 2-0, da bi kod 5-2 imao i priliku za još jedan »break« koji bi mu osigurao da servisom otvori i treći set. No, Zverev je tu set-loptu otklonio dobrim servisom i smečem nakon njega.

Treći set je započeo slično kao i drugi, Čilić je kod 1-1 oduzeo servis Zverevu, potom i sigurno potvrdio »break«, ali situacija je krenula u nepovoljnom smjeru po našeg igrača u šestoj igri. Čilić je imao veliku priliku za vodstvo od 4-2, ali je promašio »zicer« forhend, da bi na »break-loptu» pokušao smečom uhvatiti lob suparnika, a činilo se kako bi taj udarac Zvereva išao u aut. Čilić nije pustio da loptica padne, a smeč je promašio i tako izgubio prednost.