Nula na Pecari: Široki opet propustio zasjesti na vrh ljestvice

552 ABC portal 21.kolovoza 2018. 08:30
PREMIJER LIGA

Nogometaši Širokog Brijega odigrali su drugu uzastopnu ''nulu'' na Pecari (0:0), a ovoga po bod su podijelili sa Slobodom u šestom kolu Premijer lige. Ovim remijem ''Plavo-bijeli'' su se propustili vratiti na prvo mjesto ljestvice. Gosti iz Tuzle bolje su ušli u susret te su u prvih nekoliko minuta dva puta zaprijetili Bilobrkovim vratima, no bezuspješno. Domaći su nešto bolje zaigrali, no imali su jalov posjed te nisu uspjeli kreirati ozbiljniju priliku pred vratima Tuzlaka., piše bljesak.info

U drugi dio susreta gosti su ušli dosta agresivnije i pritiskali su domaćine koji nisu uspjeli povezati konce igre. Ipak kasnije su uspostavili kakvu-takvu kontrolu, no zabilježen je tek jedan ozbiljan udarac prema vratima kada je Čabraji snažan udarac obranio vratar Vukliš. Sloboda je u završnici dva puta ozbiljno zaprijetila. Prvo je Bilobrk čupao loptu pod prečkom, a u 82. minuti Ćorluka je zamalo poslao loptu u vlastitu mrežu kada ju je izbijao pod Barabanovim pritiskom. U posljednjim minutama Široki je vršio konstantan pritisak, no do pogotka nije uspio doći. Utakmica je neodoljivo podsjećala na onu iz četvrtog kola na Pecari kada je Široki također odigrao 0:0 i propustio zasjesti na vrh premijerligaške ljestvice. U sedmom kolu Široki Brijeg gostuje u Gabeli kod GOŠK-a dok Sloboda na Tušnju dočekuje bijeljinski Radnik.