Posušje s igračem manje odoljelo napadima Zrinjskog

306 ABC portal 29.kolovoza 2021. 19:00
PREMIJER LIGA BIH

U 7. kolu m:tel Premijer lige nogometaši Posušja i Zrinjskog su na stadionu Mokri Dolac odigrali neriješeno bez golova (0:0), uprkos činjenici da je domaći sastav gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje.

Zrinjski je od početka zagospodario terenom i prvu priliku je imao u 7. minuti kada je Bilbija iz neposredne blizine šutirao pored gola. Samo šest minuta kasnije Malekinušić je silovito šutirao, ali Galić je dobro odbranio.

Ipak, nakon toga igra se smirila na obje strane i do kraja prvog dijela nije bilo šansi.

Na startu drugog dijela Posušje je ostalo s igračem manje. U 51. minuti Brekalo je kao posljednji igrač odbrane napravio prekršaj nad Tičinovićem, nakon čega mu je sudija Kaljanac opravdano pokazao direktan crveni karton.

Već u 55. minuti gosti su mogli kapitalizovati igrača više na terenu, ali udarac Malekinušića sjajno je odbranio Galić. Osam minuta kasnije prijetilo je i Posušje nakon brze kontre, ali sjajan udarac Barišića prohujao je pored stative.

Veliku šansu Zrinjski je propustio u 72. minuti. Anes Mašić je idealno spustio glavom povratnu loptu Nemanji Bilbiji, a iskusni napadač Mostaraca je s linije peterca šutirao direktno u domaćeg golmana.

Samo dvije minute kasnije dosuđen je penal za Zrinjski. Nakon kornera, Krišto je bio nesmotren i igrao je rukom koja je bila podignuta iznad glave, ali Bilbija je pogodio stativu s bijele tačke i u ovome meču je zbog brojnih propuštenih prilika bio tragičar svog tima.

Do kraja je Zrinjski uzaludno napadao jer se rezultat nije mijenjao. U 90. minuti Bilbija je imao novu dobru šansu, ali je glavom šutirao preko gola, zatim je sjajan udarac Zlomislića zaustavio Galić, te je Posušje s igračem manje stiglo do vrijednog boda.

Posušaci u narednom kolu gostuju Rudar Prijedoru, dok je Zrinjski također gost Leotaru.