Široki imao loptu više u posjedu ali pobjeda ipak pripala Borcu 2:1

146 ABC portal 17.rujna 2021. 22:30
BANJA LUKA

Nogometaši Borca upisali su pobjedu protiv Širokog Brijega u utakmici 9. kola nogometne Premijer lige BiH rezultatom 2:1 u susretu koji je obilježio nestanak stuje na poluvremenu, zbog čega je nastavak utakmice kasnio čak 30 minuta.

Borac je odlično otvorio ovaj dvoboj i već u 8. minuti došao u vodstvo. Zakarić je ubacio iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio je Moraitis koji je doveo svoj tim u vodstvo.
Odmah nakon toga Borac je postigao i drugi gol, s tim da je ovaj put strijelac bio Vranješ, također nakon asistencije Zakarića. Činilo se da će poluvrijeme završiti s vodstvom Borca od 2:0, no gosti su se u finišu vratili.

Lukić je u 39. minuti pogodio mrežu domaćeg tima nakon što je Pavlović ranije zaustavio udarac Medića.

Na Gradskom stadionu u Banjoj Luci nestalo je struje na poluvremenu utakmice, tako da je početak drugog dijela kasnio gotovo pola sata. Srećom, struja je u međuvremenu došla i susret je bez problema nastavljen.

Odmah je Borac na početku drugog poluvremena mogao riješiti pitanje pobjednika, no Vranješ nije uspio postići gol, a do kraja utakmice rezultat se nije promijenio i na kraju je tim iz Banje Luke osvojio izuzetno važna tri boda.

Borac se nakon ove pobjede popeo na sedmu poziciju s deset osvojenih bodova, dok je Široki Brijeg pao na osmu poziciju s bodom manje. U narednom meču Borac će igrati protiv Veleža u Mostaru, a Široki protiv Tuzla Cityja na svom terenu.