Široki nerješeno na Pecari, Zrinjski poražen u Zenici

626 ABC portal 13.kolovoza 2018. 07:15
PREMIJER LIGA

Nogometaši Širokog Brijega odigrali su 0:0 s bijeljinskim Radnikom u susretu 4. kola Premijer lige BiH igranom na stadionu Pecara. Ovim kiksom Široki je izgubio vodeće mjesto na ljestvici koje sada zauzima Željezničar. U prvom dijelu susreta domaći su imali posjed lopte, no nisu uspjeli doći do izglednije prilike dok su gosti iz Bijeljine u dva navrata opasno zaprijetili. U nastavku susreta ''Plavo-bijeli'' su pojačali tempo igre i konstantno vršili pritisak nošeni navijanjem gledatelja na Pecari, no do izglednije prilike kao ni pogotka nisu uspjeli doći.  U završnici susreta bilo je dosta nervoze i trzavica na terenu, a sudac Adis Mulahasanović odstranio je u 86. minuti trenera gostiju Mladena Žižovića.  Gostujući igrači odugovlačili su igru i ''krali'' vrijeme što sudac nije sankcionirao niti u jednom slučaju.  Dvije najveće prilike na utakmici Široki je imao u posljednjim minutama. Dražen Bagarić je glavom pucao nakon kornera tik iznad grede, a mladi napadač Stipe Jurić pucao je desno iskosa, no lopta mu je otišla uz samu vratnicu. U 5. kolu, 15. kolovoza, Široki Brijeg gostuje kod Mladosti u Doboj-Kaknju, piše Bljesak.info

Novi poraz Zrinjskog

Zrinjski je rezultatom 0:1 poražen na gostovanju kod Čelika u Zenici u sklopu 4. kola Premier lige BiH. Gol za Zeničane postigao je u 72. minuti Nermin Jamak, koji je u Čelik stigao u lipnju upravo iz redova aktualnog bh. prvaka. Gosti su ukupno imali više od igre, ali ipak nisu i ozbiljnije ugrozili gol Zeničana, koji su već u 5. minuti mogli doći u vodstvo. Međutim, Dino Bevap je slabo šutirao sa oko sedam metara iskosa sa lijeve starne te vratar Antonijo Soldo nije imao problema da uhvati loptu. Najbolju priliku imao je Ševko Okić, koji je u 36. minuti umakao obrani gostiju, ali je otišao dosta iskosa sa desne strane. Uspio je šutirati i savladati Soldu, ali je loptu sa same gol-crte izbio stoper Slobodan Jakovljević.