Široki se borio al nije uspio pobjediti Igokeu u punoj dvorani Pecara

400 ABC portal 02.lipnja 2022. 07:45
ŠIROKI BRIJEG

Košarkaši Igokee stigli su na prag osvajanja novog naslova prvaka BiH, nakon što su u ključnoj utakmici u gostima u punoj dvorani Pecara savladali HKK Široki rezultatom 72:60.

Uoči večerašnjeg duela, Širokobriježani su bili lider na tablici sa sedam pobjeda i samo jednim porazom, dok je Igokea imala šest pobjeda i dva poraza. Računica je stoga bila jasna, Široki bi pobjedom nanio Igokei kolo prije kraja treći poraz i ostao bi joj i teoretski nedostižan, a sebi bi zagarantirao plasman u FIBA Ligu prvaka

Od početka večerašnje utakmice gosti, koji su pored svega imali ulogu favorita, potvrdili su da neće tek tako dopustiti Širokom trijumf i bili su za nijansu bolji, iako su se i Širokobriježani sjajno borili i malo je toga razdvajalo dvije ekipe u prvom poluvremenu, koje je okončano vodstvom Igokee rezultatom 32:29.

Na samom otvorenju treće dionice, Igokea je povela sa 34:29, ali Široki pravi seriju od 6:0 i stiže do prednosti rezultatom 35:34. Bilo je to posljednje vodstvo domaćina, jer Igokea  okreće utakmicu ubojitim tricama Robinsona u svoju korist i dolazi već u trećoj četvrtini i do osam poena prednosti. Ipak, Široki drži kakav-takav priključak, sve do otvaranja četvrte dionice, kada u kratkom razmaku Igokea dolazi do prednosti od čak 15 poena (62:47), koju onda vješto čuva do kraja, za trijumf konačnim rezultatom 72:60.

Goste je do pobjede vodio Robinson sa 25 poena, 2 skoka i asistencijom, a Božić je bio najbolji kod Širokog Brijega sa 19 poena, devet skokova i sedam asistencija.

Igokea u posljednjem kolu dočekuje Slobodu, dok Široki gostuje Sparsima.