Suarez i čarobnjak Messi presudili Liverpoolu i doveli Barcu na korak od finala

382 ABC portal 01.svibnja 2019. 23:00
IZVANREDNA UTAKMICA

Izvanredan nogomet donio je polufinalni dvoboj Lige prvaka između Barcelone i Liverpoola. Najbolji igrač Premier lige protiv najboljeg igrača La lige. Van Dijk protiv Messija, garantiralo je da će ovaj susret biti prava nogometna poslastica. Neki su ovu utakmicu prozvali finale prije finala što nije daleko od istine…

Liverpool je pritisnuo od prve minute preko svojih brzonogih napadača, međutim Barca se brzo snašla i posložila redove posebno veznu liniju a onda je nastala opasnost po gol gostiju.
26. minuta donijela je prekrasnu akciju Barcelone i eto gola! Fantastičnu loptu poslao je Busquets na lijevu stranu za Coutinha, ovaj lagano spustio za Albu koji je proletio poput metka, ubacio za Suareza koji je poput pravog lukavog napadača uletio u prostor, u padu udario loptu i poslao u mrežu iza Allsona Beckera. Urugvajac je slavio gol unatoč tome što je u Kataloniju stigao upravo iz Redsa 2014. godine. Ovo mu je prvi gol u Ligi prvaka nakon skoro godinu dana. Bilo je to izvanredno dodavanje Jordija Albe koji igra fantastičnu sezonu.

Nakon vodstva Barcelona igra sve bolje i kontroliraju tijek susreta no na odmor se otišlo sa ovim minimalnim vodstvom.

Drugo poluvrijeme donosi razigraniji i opasniji Liverpool, Barcelona je prešla u defanzivu. Sallah je nekoliko puta pravio opasne probleme obrani Katalonaca. Međutim Barca je čekala svoju priliku koja je došla u 75. minuti kad je čarobnjak Messi iskoristio priliku i napravio sjajnu akciju koju je na kraju i iskoristio i povisio vodstvo na 2:0.

Drugi gol je dao krila igračima Barce pa je Messi vrlo brzo još jednom zabio, ovaj put fantastičan gol iz slobodnog udarca. Desetak minuta prije kraja Barcelona je imala odličan rezultat od 3:0, Englezi su mogli u jednoj izvanrednoj prilici Sallaha smanjiti vodstvo te tako lakše dočekati uzvrat, no Sallah je pogodio stativu sa svega tri četiri metra pa je rezultat ostao nepromijenjen do samog kraja. Liverpoolu će biti teško dostići ovu prednost ali u nogometu je sve moguće.