Utakmicu Široki – Željezničar u Širokom Brijegu obilježila trenutna politička situacija

5,701 ABC portal 30.studenog 2017. 18:45
skripari transparent
ČETVRTFINALE KUPA BIH

Više od 3000 gledatelja došlo je na tribine Pecare na prvu četvrtfinalnu utakmicu između Širokog Brijega i Željezničara. Atmosfera u vezi posljednjih događaja važnih za hrvatski narod preslikala se i na tribine stadiona. Utakmica je počela mukom i tišinom koja je trajala tri minuta a onda se s tribina prolomila hrvatska domoljubna pjesma 'Zovi samo zovi'… Treba reći da nije bilo nikakvih uvreda prema drugim narodima. Široki je imao veliku podršku s tribina a  na Pecaru su stigli navijači sa Kupresa, Tomislavgrada, Kiseljaka, Imotskog, Gruda, Ljubuškog, Posušja, Mostara i iz drugih okolnih gradova. Međutim njihovi ljubimci su ipak u zadnjim minutama izgubili prvi od tri susreta rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme dvoboja na Pecari nije donijelo previše uzbuđenja. Igralo se dosta čvrsto sa obje strane, prilika je bilo posebno na strani domaćina ali nije bilo prave koncentracije kod napadača Širokog.Široki je nakon nekoliko dobrih prodora dine Ćorića upravo ostao bez ovog igrača jer se ozlijedio i morao je van na samom početku susreta.

Široki je ušao nešto agilnije u utakmicu. Krenuli su dobro, a prvu šansu nakon pet minuta propušta Wagner, koji se ne snalazi dobro na pet metara od gola i Kjosevski hvata loptu.

Široki preuzima igru na sredini terena i izgledaju dominantno iako im nedostaje nekoliko prvotimaca. U ostatku prvog dijela stvorili su nekoliko izglednih prilika. Prvo je u 26. minuti Luka Menalo isprobao šut sa 20-ak metara, neprecizno, da bi u 40. minuti iz slobodnjaka pokušao Baršićić, ali lopta odlazi pored gola.

Na odmor se otišlo bez golova.

Veliku šansu Plavi sa Grbavice imali su 63. minuti kada Ramović iz dobre pozicije šutira, a Zlomislić odličnom odbranom spašava domaće.

Novu veliku šansu gosti iz Sarajeva propuštaju u 72. minuti. Do lopte nakon greške obrane dolazi Asim Zec, šutira, ali Zlomislić sjajno brani.

Široki je sa druge strane imao nekoliko poluprilika, da bi u 87. minuti Željezničar stigao do vodstva. Igrač s klupe Anel Šabanadžović je pogodio za vodstvo od 0:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 0:1 i Željezničar ima veliku prednost pred uzvrat narednog tjedna u Sarajevu.