Veležu pobjeda na Pecari 0:2

393 ABC portal 18.travnja 2021. 21:00
ŠIROKI BRIJEG

Velež je u 26. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Široki Brijeg na Pecari sa 2:0 i tako se i ovaj klub uključio u borbu za titulu prvaka sa Sarajevom, Borcem i Zrinjskim.

Široki je prvi prijetio u ovom meču. Ikić je pokušao već iz prvog napada, ali je Bogdanović bez većih problema odbranio njegov šut.

Već u narednoj akciji na drugoj strani Velež je poveo. Nemanja Anđušić šutira i pogađa mrežu domaćih već u drugoj minuti za prednost od 0:1.

Domaći su očekivano potom krenuli po brzo izjednačenje. Imali su nekoliko odličnih prilika, ali realizacija je u prvom dijelu potpuno zakazala.

Velež je u 25. minuti imao dobar pokušaj preko Georgijevića koji se nije dobro snašao pred golom domaćeg tima, a Široki uzvraća sa dvije fenomenalne šanse. Bogdanović je skinuo dva zicera u samo nekoliko sekundi i spasio je svoj tim na Pecari u tim trenucima.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još dva pokušaja Veleža. Nije tu bilo previše opasnosti po gol Širokog i na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 0:1.

I u drugom poluvremenu na Pecari se igralo otvoreno sa obje strane. Široki je pokušavao doći do izjednačenja, tim Tonija Karačića je imao posjed ali i potpuno bespotrebno držanje lopte bez pravog protoka i non stop guranja lopte unazad umjesto naprijed. Drugo poluvrijeme bez ijedne prilike osim dva jedanaesterca za goste od kojih je prvi golman Mikšić obranio, no nedugo zatim dekoncentrirani igrači domaćeg sastava dolaze u situaciju da naprave prekršaj i za drugi jedanaesterac što je potvrdilo zasluženu pobjedu Veleža.