Velika pobjeda Širokog u Mostaru, Ćorić , Bagarić i Marić donijeli pobjedu Širokobriježanima

911 ABC portal 29.rujna 2019. 17:45
HERCEGOVAČKI DERBI

Kao i uvijek hercegovački derbi Zrinjskog i Širokog bez obzira igrali se na Pecari ili stadionu Bijeli Brijeg  je ono najbolje što Premijer liga može ponuditi ljubiteljima nogometa u BiH. Široki je izgleda konsolidirao svoje redove i odigrao odličnu utakmicu u Mostaru  u kojoj je savladao ekipu Zrinjskog sa 1:3.

Prvo poluvrijeme je proteklo u dosta zanimljivoj igri gdje je Široki iznenadio visokim izlaskom i pritiskom na zadnju liniju domaćih što je rezultiralo lijepom akcijom Marića koju je maestralno odradio i završio Dino Ćorić u 17 minuti i doveo Široki u vodstvo od 1:0.

No vodstvo Širokog nije dugo trajalo jer je napadaš Zrinjskog Lendrić nakon samo pet minuta poravnao rezultat. I dalje se igrala ravnopravna utakmica ali omjer golova se nije mijenjao do kraja prvog poluvremena.
Drugo poluvrijeme donosi nastavak već viđenog a prvu odličnu priliku za novo vodstvo imao je Široki kada je Juriljev udarac sa par metara zaustavio raspoloženi Ivan Brkić, čuvar mreže domaćih. Igra se potpuno otvoreno na obje strane i utakmica je zanimljiva.

62. minuta Zrinjski je imao odličnu priliku, sudac je pogriješio jer nije svirao ofsajd poziciju no Matić je dobro intervenirao i otklonio opasnost. U tim minutama Zrinjski je imao nešto više od igre. U igru je ušao Čirjak a kod Širokog priliku je dobio Angelov umjesto Alena Jurilja.

Kunić je zamijenio Govedaricu a kod Širokog Kvesić je morao napustiti teren zbog ozljede, zamijenio ga je Josip Barišić.
Zadnjih desetak minuta Široki radi i treću zamjenu, Franjić umjesto Dine Ćorića. Nedugo zatim danas izvanredni Cipetić koji je bio neumoran cijelu utakmicu odlično ubacuje u kazneni prostor domaćih a Bagarić pokazuje svoju kvalitetu i glavom zabija za vodstvo Širokog. A onda potpuni poraz Zrinjskog režirao je danas najbolji igrač utakmice Cipetić koji je ubacio za Marića koji je pogodio za 1:3

Široki zasluženo odnosi sva tri boda iz Mostara. Treba reći da su igrači Širokog ispraćeni sa velikim pljeskom solidno popunjenih tribina stadiona pod Bijelim Brijegom.

Ako samo promatramo Premijer ligu i 37 dosadašnja derbija – Široki sa 13 pobjeda vodi, Zrinjski ih ima 12, 11 utakmica završilo je bez pobjednika.