Željezničar u odgođenom derbiju na Grbavici pobjedio Sarajevo 2:1

651 ABC portal 27.studenog 2017. 16:15
FK ŽELJEZNIČAR
PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Željezničara rezultatom 2:1 svladali su ljutog rivala Sarajevo u derbiju koji je u ponedjeljak igran na izuzetno mokrom i klizavom terenu Grbavice, javlja agencija Anadolija. U 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica odigran je vječiti sarajevski derbi u kojem su nogometaši Željezničara došli do važne pobjede nad Sarajevom. Riječ je o 113. ligaškom derbiju kojeg su sarajevski rivali trebali igrati u nedjelju, ali je odigravanje utakmice pomjereno za ponedjeljak zbog snježnih padalina. Iako su se redari potrudili očistiti teren, travnjak na Grbavici bio je veoma težak za igru.

Unatoč tome, publika je imala priliku vidjeti zanimljiv susret, a domaći su u vodstvo došli pogotkom Gorana Zakarića u 23. minuti susreta. Zakarić je u 76. minuti asistirao Sinanu Ramoviću za vodstvo od 2:0. Igrač Sarajeva Amar Rahmanović je deset minuta kasnije iskoristio lošu reakciju Željine obrane i postavio konačni rezultat utakmice 2:1. Željezničar se pobjedom izjednačio bodovno s liderom na ljestvici Premijer lige Širokim Brijegom. Obje momčadi imaju po 35 bodova, uz bolju gol-razliku Širokobriježana. U sljedećeom Željezničar je gost u Širokom Brijegu. No, ove momčadi sastat će se već u četvrtak na Pecari u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH. Sarajevo je s 29 bodova ostalo na četvrtom mjestu, a u sljedećeom kolu dočekuje banjalučki Borac.